10-20% rabatt på Fatboy
Utförsäljning av lagervaror från Fatboy. 10% rabatt på sittpuffar, hängmattor, lampor m.m.
Gäller så länge lagret räcker.
Gäller: 12 sep - tills vidare
Till kampanjenJust denna produkten är inte uppställd i vår butik, men tänk på att produkten kan finnas i andra färger, storlekar eller variationer. Kontakta oss så hjälper vi dig gärna att ta reda på vilka snarlika produkter vi har. Om produkten finns på lager kan vi i vissa fall ta in den till butiken förutsatt att du kontaktar oss innan du besöker butiken.
Vardagar | 10:00 – 18:00 | |
Lördagar | 10:00 – 16:00 | |
Söndagar | 10:00 – 16:00 |
Kila Möbler AB
Kila 1
611 90 Ålberga
Hitta till oss
Buggle-up är baserad på Fatboy Original. Buggle-up har två band som används för att fixera sittsäcken i en mer upprätt position, som enkelt kan förvandlas till en sittplats för två genom att fästa remmarna på kortsidorna.
Med Buggle-up skapar du enkelt din perfekta loungeplats. Inomhus, i trädgården eller uteplatsen. Buggle-Up Outdoor är tillverkad av Sunbrella-tyg, som är starkt och tåligt mot solblekning och annan slitning. Detta gör Fatboy Buggle-up Outdoor extra stark och hållbar för alla dina utomhusaktiviteter. Buggle-up Outdoor finns i åtta olika färger.
Skötselråd
För rengöring av säcken, torka av med fuktig trasa. Överdraget kan tvättas i 30 grader C, tvättas ut och in utan blekmedel.
Material
100% Akryl (Sunbrellatyg)
Fyllning
EPS-kulor
Filnamn | Filtyp | Storlek |
---|---|---|
Produktblad – Buggle-Up Outdoor | 1,21 MB | |
Buggle-Up_Manual | 125,60 KB |